20 | 04 | 2018

I koht VI maakondlikul ilukirjandusliku tõlke konkursil

21.jaanuaril Narva Vanalinna Riigikoolis toimus VI maakondlik ilukirjandusliku tõlke konkurss, mis oli pühendatud eesti luuletaja ja kirjaniku – Paul-Eerik Rummo – tähtpäevale 75 aastat. Sellel konkursil osalesid ka meie kooli õpilased. Nad tutvusid Paul-Eerik Rummo eluloo ja loominguga, tõlkisid tema luuletust ning proosakatkendit. 4. veebruaril Narva linna Noortekeskuse aulas toimus autasustamistseremoonia ja loominguline õhtu Paul-Eerik Rummo´ga, kus ta isiklikult tänas osalejaid ning õnnitles võitjaid. Meie kooli 9.a klassi õpilane Jelizaveta Averko sai sellel konkursil I koha parima luule tõlke eest. Palju õnne Liisale ja edasiseid kordaminekuid eesti keele õppimises ja tõlketöös.

Õpilase juhendaja Arina Berestova