19 | 04 | 2024

Õppeekskursioon Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumisse.

17.detsembril toimus algkooli keelekümblusklasside sõit Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumisse. Õpilastel oli hea võimalus tutvuda kaevuri elukutse ja põlevkivi kaevandamisega. Alguses oli väike loeng, kus lastele jutustati kaevanduse ajaloost ja kaevurite tööst. Lapsed esitasid ka palju küsimusi, millele said vastused. Siis nad panid kiivrid pähe ja läksid kaevanduskäikudesse. Seal nad astusid läbi erinevatest kaevurite maa-alustest tööpaikadest ning lõhkeainelaost, sõitsid tõelise maa-aluse kaevuriterongiga ja tutvusid mitmesuguse maa-aluse tehnika ning kaevandustehnoloogiatega. Pärast seda õppeekskursiooni sõitsid õpilased Pannjärve tuubiparki, kus nad veetsid lõbusalt aega. Reis oli huvitav ja kasulik kõikidele.