24 | 04 | 2024

Rongireis Tallinna

16. detsembril 3.e, 4.e, 6.e, 7.e  ja 9.e keelekümblusklassi õpilased koos klassijuhatajatega käisid põneval rongireisil Tallinnas.

Alguses külastasid lapsed Martsipanigaleriid, kus said teada martsipani ajaloost, retseptist ja valmistamise iseärasustest. Galerii ekspositsioonis olid esitatud martsipanist tordid, tuntud inimeste kujud ning multifilmide tegelased. Lastele pakuti voolida martsipanist jõulukingitusi oma perele ja lähedastele ning sellega nad said osavalt hakkama.

Samuti käisid lapsed Eesti Loodusmuuseumis, kus tutvusid loomade, lindude, kalade ja putukatega. Lapsed kuulasid huvitavat giidi juttu loomade elust talvel, nad said võrrelda südame lööke magaval ja ärkvel oleval karul, hiirel, inimesel. Õpilased said kuulata ja ära arvata loomade hääli ning oma silmaga näha Eesti metsades elavaid loomi.

Pärast seda lastele tehti ekskursioon Tallinna Vanalinnas, mis on jõulude ajal eriti ilus. Toompea vaateplatvormilt avanes suurepärane vaade Eesti pealinnale. Raekoja platsil meeldisid õpilastele jõululaat, kaunis jõulupuu, Jõuluvana maja ja põhjapõdrad. Kõik õpilased käisid Jõuluvana juures ja näitasid oma oskusi - ühed jutustasid jõulusalmi, teised laulsid jõululaule, kolmandad tantsisid. Jõuluvanal oli hea meel ja kõik tublid lapsed said kommi.

Ekskursiooni ajal lapsed avastasid palju uut ja huvitavat.

Keelekümblusõpetajad: Arina Berestova, Kristina Litšman, Jevgenia Kirsanova