12 | 04 | 2021

Iseseisvuspäeva maleturniir Eesti Kõrgema Sõjaväekooliga

Seoses Eesti Vabariigi 97. aastapäeva tähistamise ning kaitseväe paraadi läbiviimisega külastasid 24.02.2015.a Narva linna sõjaväelased. Üheaegselt mitmete pidulike tseremooniate toimumisega sai teoks ka varem kokkulepitud ning kauaoodatud maleüritus: Narva Kesklinna Gümnaasiumi ja Eesti Sõjaväe Kõrgema kooli malehuviliste kohtumine ning sõbralik malematš 10 laual.

Saabudes otse paraadikolonnist meie ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse klassi, "soojendasid" külalised end malesimultaani käigus rahvusvahelise meistri Vladimir Žavoronkovi vastu. Samal ajal testisid Narva Kesklinna gümnaasiumi õpilased analoogilises simultaanis oma maleteadmisi Eesti mitmekordse noormeistri Oleg Nikuliniga. Kohe sellepärast ristisid mõlemad meeskonnad oma mõõku omavahelises kohtumises malelaudade taga. Kokku oli mängitud kaheringiline malematš 20-st partiist, kus igale 10-liikmelise meeskonna esindajale oli antud 15 minutit mõtlemisaega. Vaatamata sellele, et Narva Kesklinna gümnaasiumi meeskond oli natuke nõrgestatud oma põhiliste malejõudude puudumise tõttu (4 meie juhtivat maletajat mängis sel ajal Tallinnas Eesti ametlikel meistrivõistlustel ning meie olime sunnitud välja panema varumängijad), võistlus tuli visa, äge ja põnev. Kaotades esimeses ringis, Eesti Kõrgem Sõjakool näitas oma keskenduvust ja kontsentreerimisvõimet ja tegi revanši teises voorus ning lõppkokkuvõttes oli sõbralikus matšiš fikseeritud ka sõbralik võrdne tulemus: 10-10. Kuid arvestades meie varumängijate tulemusi ning liidri Oleg Nikulini võitu esimesel laual, jäi üldine võit ja rändkarikas meie õpilaste kätte.

Meie gümnaasiumi au kaitsesid selles võistluses Oleg Nikulin (12. kl, kaksikvõit), Aleksander Juškov (12.kl, kaksikvõit), Polina Tšelnokova ( 12. kl), Anna Krušatina (12.kl), Aleksandra Jegorova (7. kl), Julia Larionova (8. kl, kaksikvõit), Margus Lambing (6. kl, kaksikvõit) ja 7-aastane Maksim Sadekov, kes suutis oma mikromatšis teha viiki 1:1!!! Lisaks meie õpilastele ja kooliadministratsioonile abistasid meid riigi avalikust sektorist Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Pavel Gordijevski ning erasektorist OÜ Vääriskivi omanik ning meie maleliikumise pikaajaline toetaja Sergey Orlov, suurt abi osutasid ka maleklubid Narva MK Avesta ja Narva MK Kaissa, tänu kellele said kõik osalejad medaleid, maleküpsiseid, jooke ja komme! Parimatele olid samuti kätte antud Paul Kerese mälestusele pühendatud maleraamatud ning said ka rändkarika.

Omalt poolt soovime tunnustada ka meie vastast, kelle ridades võistlesid Ingmar Viires, Veiko Dieves, Meelis Mandre (kaksikvõit), Alo Tepp, Siim Vahkel, Kalev Marten Raave (kaksikvõit), Reigo Kullamaa, Franz Jõgi, Ago Savi, Tõnis Metjer. Ürituse lõpukõnes tänas Eesti Sõjaväe Kõrgema kooli ülem Tarmo Luhaäär meie gümnaasiumit sooja vastuvõtu eest, lubas organiseerida ka revanšmatši juba oma õppeasutuses Tartus, ning meie loodame, et see hea algatus muutub traditsiooniks. Samuti rõhutas T. Luhaäär, et sellisel pidulikul päeval ei või olla kaotajaid, vaid kõik osalejad võitsid isegi kaks korda: väärikalt tähistades meie riigi aastapäeva ning viies läbi suurepärase maleturniiri, mis teeb meid kõiki ilma eranditeta ainult targemaks ja tugevamaks.

Vladimir Žavoronkov
Narva Kesklinna Gümnaasiumi
maleringi juht