25 | 04 | 2024

Projekt „Tublid kodanikud – meie eeskuju"

Narva 6.Kooli ja Narva Kesklinna Gümnaasiumi õpilased said hea võimaluse parandada enda teadmisi eesti keeles ning suhelda eakaaslastega eesti koolist. 19. kuni 22. novembrini 2012.a projekti alusel, mida toetab Haridus- ja Teadusministeerium ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasustus Meie Inimesed (MISA), õppis 15 Narva õpilast Saverna Põhikoolis (Põlvamaa). Tihe koostöö Saverna Põhikooliga kestab juba üle 6 aasta ja koolis meid võeti vastu kui kauaoodatud sõpru.

Muidugi eesti keeles on raske õppida, kuid kõrval olid sõbrad, tähelepanelikud õpetajad, kes abistasid ja toetasid, mis lõi meeldiva koostöö õhkkonna. Tunde viidi läbi erinevates vormides: need olid nii tavalised tunnid kui ka tunnid-viktoriinid ning mängulised tunnid. Muusikatunnis õpilased õppisid Ladina-Ameerika tantse, tantsisid rokki. Projekti raames olid ette valmistatud presentatsioonid Ida-Virumaa ja Põlvamaa parimatest kodanikest, mis olid esitatud kodanikupäevale pühendatud ühisel konverentsil Saverna Põhikoolis ja Narva koolides.

Narva õpilased said hulgaliselt positiivseid emotsiooneja tahaksid uuesti sellistes projektides osaleda.

Täname projekti koordinaatorit Maret Annukit, Saverna Põhikooli õpetajaid ja administratsiooni, Narva 6.Kooli direktorit J. Golubtsovat, Narva Kesklinna Gümnaasiumi direktorit A. Zubovat, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasustust Meie Inimesed (MISA)     Loe edasi  vene keeles

Хорошую возможность улучшить свои знания эстонского языка, пообщаться с сверстниками из эстонской школы получили учащиеся Narva 6.Kool и Narva Kesklinna Gümnaasium. С 19 по 22 ноября 2012 года по проекту, поддержанному Haridus- ja Teadusministeerium и Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasustus Meie Inimesed (MISA) 15 нарвских учащихся приехали для учёбы в Saverna Põhikool (Põlvamaa). Плодотворное сотрудничество с Saverna Põhikool продолжается уже более 6 лет, и в школе нас встретили как долгожданных друзей.

Конечно, не легко обучаться на эстонском языке, но рядом находились друзья, внимательные учителя, которые помогали и поддерживали, что создавало благоприятную атмосферу сотрудничества. Уроки проходили в разнообразной форме: это были и обычные уроки, и уроки-викторины, игровые уроки. На музыке учащиеся разучивали латино-американские танцы, исполнили рок. В рамках проекта были подготовлены презентации о лучших гражданах Ida-Virumaa и Põlvamaa, которые были представлены на совместной конференции, посвящённой «Дню Гражданина» в Saverna Põhikool и нарвских школах.

Нарвские учащиеся получили море положительных эмоций и хотели бы вновь принять участие в подобных проектах.

Благодарим координатора проекта Марет Аннук, учителей и администрацию Saverna Põhikoll, директора Narva 6.Kool Е.Б. Голубцову, директора Narva Kesklinna Gümnaasium А.В. Зубову, Haridus- ja Teadusministeerium и Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasustus Meie Inimesed (MISA)

Владимир Рунин, Narva Kesklinna Gümnaasium