01 | 05 | 2024

Tehnoloogiapäevad „Targa kodu mudel"

22. ja 23. oktoobril 2013. aastal sai Narva Humanitaargümnaasiumis toimunud traditsioonilistel tehnoloogiapäevadel meie gümnaasium koos robot Mikuga ning Mark Zelinski, Daniil Ivanovi, Aleksei Garanini, Vladimir Nikanorovi võistkonna koosseisus III koha!
Selle võistluse teemaks oli „Targa kodu" mudeli loomine. Osales 41 õpilast viiest linna koolist: Narva Humanitaargümnaasium, Narva Kesklinna Gümnaasium, Narva Soldino Gümnaasium, Narva Eesti Gümnaasium, Narva Peetri kool.

Võistluse tingimuste kohaselt oli vaja ehitada üks targa kodu ruum. Osalejad pidid välja mõtlema, missuguseid ruumi süsteeme saaks automatiseerida roboti andurite ja mootorite abil. „Tarku" elemente pidi olema vähemalt kaks. Oli vaja teha proportsionaalne mööbel ja vormistada oma projekt. Maketi ehitamiseks vajalike materjalide kogus oli piiratud ja see muutis ülesande täitmise raskemaks.

Lähemalt koduleheküljel www.narvaharidus.edu.ee

Технологические дни «Модель умного дома»

На прошедших 22 и 23 октября 2013 года в Нарвской гуманитарной гимназии традиционных технологических днях с роботом Мику, команда нашей гимназии в составе: Марк Зелинский, Даниил Иванов, Алексей Гаранин, Владимир Никаноров, заняла 3 место!

Тема этих соревнований была «Создание макета «умного дома»». Присутствовал 41 ученик из 5 школ города: Narva Humanitaargümnaasium, Narva Kesklinna Gümnaasium, Narva Soldino Gümnaasium, Narva Eesti Gümnaasium, Narva Peetri kool.

По условиям соревнований нужно было построить модель одного из помещений умного дома. Необходимо было придумать какие системы в помещении можно автоматизировать с помощью датчиков и моторов робота. «Умных» элементов должно было быть не менее двух. Нужно было изготовить пропорциональную мебель и оформить свой проект. Материалы, из которых нужно было строить макет, были ограничены, и это тоже добавляло сложности заданию.

Подробнее на страничке www.narvaharidus.edu.ee