28 | 04 | 2024

3. – 28. MÄRTSIL ON FRANKOFOONIA KUU

See on pidu kõikide jaoks, kes räägib prantsuse keelt või lihtsalt tunneb huvi kultuuri, kirjanduse ja riikide tänapäevasuse vastu, kus ametlikuks keeleks on prantsuse keel. Eestis tähistatakse seda juba mitu aastat. Kõige aktiivsemalt võtavad sellest osa koolid, kus õpitakse prantsuse keelt. Sellel aastal toimus pidu Tallinna Ehte Gümnaasiumis. Sinna kogunesid õpilased Tallinnast, Narvast, Tartust, Paidest, Randverest. Loovtööde konkursis 8. klassi õpilastele Irina Katšurile ja Maria Manekinale sai osaks teine preemia, nad said auhinnad Luksembourgi saatkonnalt, nende töid eksponeeritakse kuu jooksul Prantsuse Instituudis Tallinnas.

3 - 28 МАРТА МЕСЯЧНИК ФРАНКОФОНИИ

Это праздник для всех, кто говорит по-французски или просто интересуется культурой, литературой и современностью стран, официальным языком которых является французский В Эстонии он отмечается уже много лет, и самое активное участие в нём принимают учащиеся школ, где изучается французский язык.
В этом году праздник проходил 8 марта в Таллиннской Эхтеской гуманитарной гимназии. Здесь собрались учащиеся из Таллинна, Нарвы, Тарту, Пайде, Рандвере. В конкурсе творческих работ учащихся республики ученицы 8 класса Ирина Качур и Мария Манекина удостоились второй премии, они получили призы от посольства Люксембурга, их работа в течение месяца будет экспонироваться во Французском Институте в Таллинне