29 | 03 | 2024

Robotehnika tehnoloogiapäevad „Roheline energia - tuuleenergia"

Sügisvaheajal robotid vallutasid Narva Keeltelütseumi spordisaali! Kaks päeva seal undas tehistuul ja vurisesid mootorid, ja kõik sellepärast, et seal toimusid meie linna ja maakonna jaoks traditsioonilised tehnoloogiapäevad robot Mikuga. Selle aasta teemaks on „Roheline energia - tuuleenergia". Ürituse sponsoriteks olid kontsern „Eesti Energia" ja „Swedbank". Üritusest võtsid osa 6.-9. klasside õpilased viiest Narva koolist ja gümnaasiumist. Kõikidele osalejatele tagati toitlustamine ja tööks vajalikud materjalid ning vahendid.

Selle aasta ülesandeks oli ehitada päris tuuliku makett tuuleenergia muundamiseks elektriks. Kõik võistkonnad töötasid innukalt ja ehitasid erinevaid makette interkatiivsete elementidega.

Meie gümnaasiumi võistkond, mille koosseisu kuulusid Mark Zelinski, Ilja Bõkov, Maksim Lõssenkov ja Aleksei Garanin, sai raskes konkurentsikas võitluses 2. koha. Meie võistkonna tuulik töötas välja kõige suurema koguse elektrienergiat kõikide mudelite seas! Kuid kahjuks vedas alt disain ja vormistmine.

Kõik üritusel osalejad said diplomeid ja väärtuslikke auhindu sponsoritelt.

Технологические дни по робототехнике "Зеленая энергия – энергия ветра"

На осенних каникулах спортивный зал Нарвского Языкового Лицея захватили роботы! Два дня там гудел искусственный ветер и жужжали моторы, а все потому, что проходили традиционные уже для нашего города и уезда технологические дни с роботом Мику. Тема этого года «Зеленая энергия – энергия ветра». Спонсорами мероприятия были концерн «Eesti Enrgija» и «Swedbank». В мероприятии приняли участие ученики 6-9 классов из 5 Нарвских школ и гимназий. Все участники были обеспечены питанием и необходимыми для работы материалами и инструментами.

Задача этого года была построить макет настоящего ветряка для преобразования энергии ветра в электричество. Все команды увлеченно работали и построили разнообразные макеты с интерактивными элементами.

Команда нашей гимназии в составе: Марк Зелинский, Илья Быков, Лысенков Максим и Гаранин Алексей, в сложнейшей конкурентной борьбе заняла 2 место. Ветряк нашей команды выработал наибольшее количество электроэнергии среди всех моделей! К сожалению подвели баллы за дизайн и оформление.

Все участники мероприятия получили дипломы и ценные призы от спонсоров.