08 | 05 | 2024

„Ma tunnen Eestimaad ja oskan eesti keelt!"

22. veebruaril 2018.aastal toimus Narva Kesklinna Gümnaasiumis Narva linna koolide 5. klasside õpilaste viktoriin teemal „ Ma tunnen Eestimaad ja oskan eesti keelt!".

Osavõtjatel Kesklinna Gümnaasiumist, Soldino Gümnaasiumist, Keeltelütseumist,
6. Koolist ja Pähklimäe Gümnaasiumist tuli vastata erinevatele küsimustele, mis olid jaotatud erinevatesse jaamadesse:

1. Kodu
2. Kool
3. Eesti loodus
4. Sport
5. Eestimaa
6. Aastaajad ja ilm
7. Tervis

Selleks, et teada saada, kus asub üks või teine jaam, tuli lahendada matemaatiline ülesanne. Suure innuga sukelduti jaamu otsima ja küsimustele vastama. Igal võistkonnal oli kaasas üks 12. klassi õpilane, kes juhatas meie kooli keerukates koridorides õiget kohta üles leidma. Tunni aja möödudes olid kõik võistkonnad viktoriini lahendanud. Siis siirduti tööõpetuse kabinetti, kus käsitööõpetaja Jelena Skvortsova koos abilistega aitas õpilastel valmistada rahvariides nuku, mille igaüks endale mälestuseks kaasa võttis.

Kokkuvõtteid tehes selgus, et :
1. koha saavutas Narva Kesklinna Gümnaasiumi võistkond , kes sai mängus 100 punkti!!!!!
2. Soldino Gümnaasium
3. Keeltelütseum

Iga osavõtja sai mälestuseks ilusa „Eesti 100" logoga pastapliiatsid.
Õnnitleme meie kooli võistkonda võidu puhul!

Täname Natalja Šubinat viktoriini ladusa ettevalmistamise eest, Jelena Skvortsovat ilusate nukkude valmistamisõpetuse eest, õpetajaid Natalja Šubinat ja Oksana Garmašovat õpilaste eeskujuliku ettevalmistamise eest.

Samuti tahan tänada kõiki J.Skvortsova abilisi ja 12. klassi õpilasi osutatud abi eest.

Viktoriini projektijuht H.Kuldsepp