28 | 04 | 2024

Külalised USA saatkonnast Tallinnas

Reedel, 12. aprillil, külastasid meie kooli külalised USA saatkonnast Tallinnas - Loiraine de la Fe, saatkonna praktikant ja Filipp Mustonen - saatkonna konsulaarosakonna spetsialist. Külalised valmistasid ette tunni koolidest ja kultuuride ning rahvuste mitmekülgsusest USASs. Loiraine de la Fe, kes on hispaanlanna päritolult, USA kodanik ning räägib suurepäraselt vene ja prantsuse keelt, tutvustas meie kooli õpilastele (kohal olid 6.b ja 9.b klasside õpilased) USA koolielu. Külaline viis tundi läbi väga osavalt ja elavalt, esitas meie lastele palju küsimusi Eesti koolidest. Mõlemad pooled leidsid kiiresti ühise keele – meie õpilaste hea inglise keele tase, mõlemate poolte huvi teineteise vastu, vastastikune sümpaatia, soov õppida tundma teineteist paremini – kõik see soodustas meeldivat vestlust. Selgus, et vaatamata sellele, et Eesti ja USA koolide vahel on suuri erinevusi, on koolielul ka ühiseid jooni - tunnid, ained, hinded, koolivaheaeg, võimalused, mida kool avab lastele tulevikus. Kohtumise tulemustega jäid rahule kõik – toimus meeldiv tutvus ja vestlus, meie õpilased said palju teadmisi õppimisvõimalustest USAs. Tundub, et Eesti ja USA muutusid teineteisele lähemaks.

Täname külalisi USA Saatkonnast tähelepanu ja visiidi eest! Loodame uutele kohtumistele!