01 | 05 | 2024

„Elavad märgid" Kesklinna gümnaasiumis

21.09 TÜNKis meie gümnaasiumi 9.-10. klasside õpilased osalesid kuulsa moskva kunstniku Konstantin Jerjomini etteastes. Kunstiõpetajad Tatjana Sonina ja Helle Kuldsepp osalesid aktiivselt antud projekti korraldamises. Etteaste esimeses osas kunstnik jutustas elusatest märkidest enda maalide eeskujul tsüklist „Nostradamuse tsentuuriad". Edasi loodi etteaste käigus uus kollektiivne maal.

Antud maal-etteaste sai suurepäraseks meistrite ja õpilaste ühise loomingu sümboliks. See töö avas uued perspektiivid õppeasutuste kokkukuuluvuseks kaasaegse kunsti mõistmise valdkonnas. Projekti eesmärgiks oli demontreerida, et kunst on osa kultuurist, mis on kättesaadav mitte ainult professionaalidele, vaid ka õpilastele.

Etteaste ajal loodud kaunis kompositsioon on välja pandud Kesklinna gümnaasiumi fuajees ja noored autorid võivad sel moel jagada saadud kogemusi.

«Живые Знаки» в Кесклиннаской гимназии.

21.09 в НКТУ учащиеся 9-10 классов нашей гимназии участвовали в перформансе известного московского художника Константина Евменёва. Преподаватели искусства Сонина Татьяна и Кульдсепп Хелли приняли активное участие в организации данного проекта. В первой части своего выступления художник рассказывал о живых знаках на примере своих картин из цикла "Центурии Нострадамуса".

Далее в процессе перформанса создавалась новая коллективная картина. Данная картина-перформанс стала прекрасным символом совместного творчества мастеров и учеников. Эта работа открыла новые перспективы для общности учебных заведений в области понимания современного искусства. Цель всего проекта - продемонстрировать, что искусство - это часть культуры доступная не только профессионалам, но и учащимся и теперь живописная композиция созданная во время перфоманса выставлена в фойе Кесклиннаской гимназии и юные авторы таким образом могут поделиться полученным опытом.