02 | 05 | 2024

Eesti keele nadal 2019 3Üleilmne eesti keele nädal

23.09 – 27.09 on sündmusterikas nädal. Sel ajal toimub meie gümnaasiumis rohkesti erinevaid üritusi spordinädala raames ning samal ajal me peame esimest korda üleilmset eesti keele nädalat!

Eesti keelt peetakse üheks raskemaks keeleks maailmas, aga ka üheks ilusamaks!

Eesti keele nadal 2019 2Eesti keele nädala raames toimub meie koolis loovtööde näitus erinevatel teemadel. Näiteks, algklasside õpilased joonistasid lõbusat tähestikku (seda saab näha teisel korrusel algkooli koridoris), 4. – 6. klassi õpilased esitasid oma loovtööd viisakate väljendite ja lemmiksõnadega (teisel korrusel kab 210 vastas ning kolmandal korrusel kab 310 juures). 7. klassi õpilased tutvusid eesti fraseologismidega ning nende plakateid saab näha kab 210 juures.
Palju huvitavaid fakte eesti keele kohta saab teada kolmandal korrusel kab 311 kõrvalt ning esimesel korrusel kab 106 kõrvalt.

Eesti keele nadal 2019 4Eesti keel on küll üsna raske keel, kuid see on vaieldamatult kaunikõlaline keel, milles on palju lustakaid, lõbusaid, omapäraseid, huvitavaid lemmiksõnu!
„Näen, loen, õpin!“ – on hea moto kõigile, kes tahaks eesti keelt selgeks saada.

Täname kõiki osalejaid, õpetajaid ja lapsevanemaid abi ja toetuse eest!

Eesti keele ainesektsiooni juhataja Natalja Šubina.